2024. november 23.
Ma éjfélig módosíthatja még az szja-bevallását!

Ma éjfélig módosíthatja még az szja-bevallását!

Aki nem véglegesíti a tervezetet, nem is nézi át, annak - az őstermelőket és áfás magánszemélyeket kivéve - automatikusan bevallássá válik május 22-e után.

Kedd éjfélig lehet átnézni, elfogadni, kiegészíteni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által készített személyi jövedelemadó (szja) bevallási tervezetet, amit legegyszerűbben az ügyfélkapuval rendelkezők tehetnek meg a NAV honlapjáról elérhető felületen - hívta fel a figyelmet Kis Péter András, a NAV adószakmai szóvivője kedden az MTI-hez eljuttatott közleményben.

A tájékoztatás szerint, aki nem véglegesíti a tervezetet, nem is nézi át, annak - az őstermelőket és áfás magánszemélyeket kivéve - automatikusan bevallássá válik a tervezete május 22. után.

A közleményben a szóvivő kiemelte, az őstermelők és az áfa fizetésére kötelezett magánszemélyek részére készített bevallási tervezet csupán egy „ajánlat”, ami nem válik automatikusan bevallássá. Ezeket a tervezeteket ki kell egészíteni az önálló tevékenység, illetve az őstermelői tevékenység jövedelmével, és az ahhoz kapcsolódó fizetési kötelezettségekkel. Ebben a körben, ha nem egészítik ki, nem módosítják az adóbevallási tervezetet, az nem válik május 22-én hivatalos személyijövedelemadó-bevallássá. Ha nem módosítja a bevallási tervezetét vagy saját maga nem készít, és nem nyújt be szja-bevallást, a NAV 15 napos határidővel tájékoztatja, hogy pótolja a hiányt. Ha ez elmarad, akkor a NAV 50 ezer forint mulasztási bírsággal büntetheti a mulasztó őstermelőt, illetve áfa-fizetésre kötelezett magánszemélyt - írja közleményében a NAV szóvivő.

Az egyházaknak és a civil szervezeteknek felajánlható 1+1 százalékokról szóló rendelkező nyilatkozat papíron vagy személyesen is benyújtható a NAV-hoz a központi ügyfélszolgálatokon akár este 8 óráig, elektronikusan pedig éjfélig.

Megosztás

Kié a felelősség? Így látjuk a társadalmi ügyeket

Hello Ország

Kié a felelősség? Így látjuk a társadalmi ügyeket

  • 2024.09.26

Fenntarthatóság, gyermekvédelem, esélyegyenlőség – és még hosszan folytathatnánk a társadalmilag fontos ügyek listáját. Abban egyetért a közvélemény, hogy ezekkel a témákkal foglalkozni kell, de a felelősségvállalás szintjeiről és szereplőiről már eltérően gondolkozunk. A CHERRISK friss kutatása a társadalmi felelősségvállalással kapcsolatos véleményeket vizsgálta, és érdekes eredményeket hozott.