2024. december 22.

Az MSZP-Párbeszéd ajánlatot tett az LMP-nek és az Együttnek

A pártszövetség tárgyalásokat kezdeményez az LMP-vel és az Együtt-tel, felajánlva a Budapest belvárosi, a csepeli, a gödöllői és a szekszárdi jelöltjük visszalépését, ha a másik két ellenzéki párt nem indít jelöltet egyetlen nyerhető körzetben sem - jelentette be a pártszövetség miniszterelnök-jelöltje kedden, Budapesten tartott kampányrendezvényen.

Karácsony Gergely emlékeztetett, az MSZP-Párbeszéd eddig 48 helyen állt el az indulás lehetőségétől a kormányváltás érdekében, mert úgy érzik, a legesélyesebb ellenzéki erőként nekik a legnagyobb a felelősségük.

„Nem alibizni akarunk, hanem választást akarunk nyerni!” - jelentette ki, majd megismételte, szerinte a Fideszre szavazók mellett azok is a kormány maradása mellett döntenek, akik nem vesznek részt a választáson, vagy olyan jelöltre szavaznak, akik esélytelenek, illetve nem hoznak igazi változást. Kiemelte, nem csak most lettek demokraták, európaiak, és a hatalom birtokában sem fognak megváltozni.

Karácsony Gergely arra kérte a szavazókat, hogy voksukat ne a gyűlölet irányítsa, hanem szavazzanak arra a nyitott, a sokszínűsége miatt erős szövetségre, amely képes lehet kivezetni Magyarországot abból a válságból, amelyet a Fidesz idézett elő „elképesztően primitív” gondolkodásával. Kiemelte, az MSZP-Párbeszéd az egyetlen politikai erő, amely valódi programmal rendelkezik.

Ennek vezérvonulata a szociális demokrácia, vagyis a demokratikus viszonyok biztosítása minden állami területen, az országgyűlés mellett például az iskolákban és az egészségügyben is - fejtette ki, hozzátéve: „nekünk a hétköznapi emberek hétköznapi ügyei az elsők”.

Karácsony Gergely ismételten felhívta a figyelmet arra, hogy az ellenzéki oldalon az MSZP-Párbeszéd egyedüliként mutatott be árnyékkormányt, majd ezúttal is megerősítette, hatalomra kerülve önálló egészségügyi, oktatási, szociális, pénzügyminiszteri, munkaügyi, környezetvédelmi és önkormányzati tárcát hoznának létre. „Nem zsákbamacskát árulunk!” - jelentette ki.

Molnár Gyula, az MSZP elnöke arról beszélt, hogy a „szívekben és fejekben” már megbukott a kormány, valamint nem tudja megérteni azokat az iskolás gyerekeket nevelő szülőket, illetve beteg hozzátartozóval rendelkezőket, akik még mindig a kormányoldalt támogatják.

Hangsúlyozta, Magyarország az elmúlt időszakban többet költött a miniszterelnök hobbijára, a stadionokra, mint az egészségügyre. A szocialista politikus szerint azonban Orbán Viktor ennek ellenére sem tudta rendbe rakni a magyar labdarúgást, ezért azt kérdezte, miért gondolja bárki, hogy az országgal megteheti ugyanezt.

Az MSZP elnöke szólt arról is, az apátia és a félelem falát kell legyőzni a választási sikerhez, ehhez azonban minden támogatójuknak meg kell győznie egy bizonytalan szavazót maga körül. „Meg lehet verni őket!” - jelentette ki Molnár Gyula, aki köszönetet mondott a kereskedelmi televíziókban választásra buzdító értelmiségieknek és komikusoknak.

V. Naszály Márta, az MSZP-Párbeszéd belvárosi országgyűlési képviselőjelöltje felszólalásában cáfolta a visszalépéséről szóló sajtóhíreket - írta az MTI.

Niedermüller Péter, a DK EP-képviselője, országgyűlési képviselőjelöltje azt mondta: nem egyszerű kormányváltást, hanem rendszerváltást szeretnének, amelynek eredményeként szabad, nyitott, befogadó Magyarország jön létre. Ennek a Magyarországnak a lakói nem élnek paranoiás félelemben azért, mert jönnek a muzulmánok, és nem tesznek megjegyzést roma honfitársaikra - tette hozzá.

Kijelentette azt is, hogy a változtatáshoz nincs szükség a Jobbikra, emellett megjegyezte, nem fog sikerülni az MSZP és a DK összeugrasztása, hiszen a két párt politikusai nem ellenfelek, hanem barátok, akiknek azonosak a céljaik.

Megosztás

Csökkent a vallás jelentősége a fiatalok életében

Hello Közélet

Csökkent a vallás jelentősége a fiatalok életében

  • 2024.06.3

Hogyan viszonyulnak ma a fiatalok a valláshoz? Milyen okok vezethettek az eltávolodásukhoz? Hogyan tud alkalmazkodni a vallás a mai fiatalsághoz, és hogyan lehet újra vonzóvá tenni számukra? Számos kérdés, kutatási adat, szociológiai értékelés és egy lehetséges válasz: az Aquinói Szent Tamás Akadémia innovatív képzése.

Jót tenni, jól

Hello Közélet

Jót tenni, jól

  • 2024.05.28

Jót tenni jól ma már nem olyan egyszerű, a CHERRISK biztosítási platform mégis ezt kísérli meg saját fejlesztésű eszköztárával.